bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1017

Blisko 1500 sztuk podrobionych perfum nie trafi pod choinkę

13 grudnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej ujawnili na terenie Chorzowa i Katowic blisko 1500 sztuk podrobionych markowych perfum.

straż graniczna,
Blisko 1500 sztuk podrobionych perfum nie trafi pod choinkę · fot.


W związku z przejęciem nielegalnego towaru funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Rudy Śląskiej, zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 25 do 40 lat, mieszkańców Śląska. Przedstawiono im zarzuty zorganizowania przemytu kontrabandy z Bułgarii do Polski i wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi.

Zatrzymane osoby były już wcześniej znane funkcjonariuszom Straży Granicznej z Bielska-Białej. W 2015 roku, w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem bielskiej prokuratury, zatrzymani zostali członkowie międzynarodowej, zorganizowanej grupy przestępczej, która specjalizowała się w przemycie z Turcji do Polski wyrobów z podrobionymi znakami towarowymi.

Jeden z liderów rozpracowanej szajki, po opuszczeniu aresztu, nadal pozostawał pod czujnym okiem Straży Granicznej. Efektem tego było przejęcie przedwczoraj przez funkcjonariuszy blisko 1500 sztuk podrobionych markowych perfum, których wartość szacowana jest na ponad 500 tysięcy złotych.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.