bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 grudnia 2017
  • wyświetleń: 8193

[ZDJĘCIA] Błyskawiczna akcja ratownicza, ocaliła życie mężczyzny

Do zdarzenia doszło około godziny 10:00 na ul. Komorowickiej w Bielsku-Białej. Mężczyzna stracił przytomność na chodniku. Na pomoc ruszyli policjanci z bielskiej drogówki i inni przechodnie. Trwająca kilkadziesiąt minut reanimacja powiodła się. Poszkodowany dochodzi do siebie w szpitalu.

Udana reanimacja na ul. Komorowickiej - 15.12.2017
fot.


Przejeżdżający ulicą Komorowicką patrol bielskiej drogówki zauważył, że na chodniku leży mężczyzna. Funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali radiowóz i sprawdzili co się dzieje. Przy poszkodowanym było dwóch innych przechodniów, którzy wcześniej ułożyli mężczyznę w pozycji bocznej i byli w trakcie alarmowania pogotowia ratunkowego.

Leżący na jezdni człowiek nie dawał żadnych oznak życia. Mundurowi natychmiast powiadomili dyżurnego o zaistniałej sytuacji i przystąpili do reanimacji, którą kontynuowali do przyjazdu ratowników medycznych. W sumie dwie załogi pogotowia ratunkowego, prowadziły dalszą reanimację przez kilkanaście minut. Mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i został przetransportowany do szpitala. Aktualnie przybywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, Szpitala im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Udana reanimacja na ul. Komorowickiej - 15.12.2017
fot.


Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że starszy mężczyzna doznał zawału serca. W takim przypadku każda minuta jest na wagę złota. Wszyscy policjanci pełniący służbę w polskiej policji, przechodzą obowiązkowe kursy z udzielania pierwszej pomocy i są zaznajomieni z procedurami jakie występują w takich przypadkach. Jak widać, ich wiedza i umiejętności przydają się na co dzień.

Pomoc merytoryczna: mł. asp. Ilona Michalczyk / KMP w Bielsku-Białej

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.