bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 grudnia 2017
  • wyświetleń: 2563

[ZDJĘCIA] Diecezja posyła wolontariuszki na misje do Boliwii

Krzyże, różańce misyjne i obrazki z błogosławionymi męczennikami z Pariacoto otrzymały trzy wolontariuszki z diecezji bielsko-żywieckiej podczas specjalnego obrzędu posłania w kościele św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej. Za kilka dni Sara Brejza, Magda Sitarz i Agata Kamińska, każda z nich z pokaźnym już doświadczeniem misyjnym, wyruszą do San Ramon w Boliwii, by pracować tam dziećmi i młodzieżą w świetlicy przy parafii prowadzonej przez polskiego księdza.

Diecezja posyła wolontariuszki na misje do Boliwii · fot.


Mszy św. w bielskim kościele na os. Polskich Skrzydeł przewodniczył moderator diecezjalny oazy na Podbeskidziu, ks. Ryszard Piętka. Obecność tego kapłana nie była przypadkowa, bo wolontariuszki były w przeszłości związane z formacją Ruchu "Światło-Życie". Duchowny zachęcił obecne na liturgii dzieci, by zadawały pytania o to, jak wygląda życie misyjne w dalekim kraju. Najmłodsi obiecali, że będą się modlić za wolontariuszki i prześlą im już niedługo specjalne życzenia bożonarodzeniowe.

Obrzędu posłania dokonał w imieniu bp. Romana Pindla dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji bielsko-żywieckiej ks. Janusz Talik. Kapłan zapewnił wolontariuszki o modlitwie potrzebnej do tego, by iść i głosić Ewangelię. Po modlitwie posłania poświęcił krzyże, różańce misyjne oraz obrazki z bł. o. Zbigniewem Strzałkowskim i pochodzącym z Żywiecczyzny o. Michałem Tomaszkiem. - Ci męczennicy posługiwali i głosili Ewangelię w Peru. Tam ponieśli śmierć męczeńską. Niech oni za wami orędują i wspierają w tym dziele! - dodał kapłan, a w rozmowie zapewnił, że diecezja dokonała wszelkich starań, by wyjazd był bezpieczny.

Diecezja posyła wolontariuszki na misje do Boliwii · fot.


Wolontariuszki zgodnie przyznały, że krzyż, jaki otrzymała dziś każda z nich, to wymowny symbol. - Na tym krzyżu nie ma Pana Jezusa. To przypomina mi, że jadę, by być Jezusem i oddawać życie za innych. On mi też przypomina o trudnych momentach, które są na misjach, kiedy odczuwa się krzyż fizycznie i psychicznie. Wiem, że nie będę sama na tym krzyżu, lecz Jezus cierpiał będzie razem ze mną - powiedziała Magda Sitarz, która wyjeżdżała w przeszłości na misje do Peru.

Sara Brejza, z doświadczeniem misyjnym z Malawi, przyznaje, że mały krzyżyk na szyi uświadomił jej, że będzie reprezentowała diecezję, służąc innym. - Pamiętałam o tym od wielu miesięcy, ale dopiero teraz tak mocno dotarło - zaznaczyła.

Diecezja posyła wolontariuszki na misje do Boliwii · fot.


Agata Kamińska, która wyjeżdżała już jako wolontariuszka na misje do Kazachstanu i Boliwii, widzi w swoim krzyżyku Boże błogosławieństwo. - Dla człowieka, który jest daleko od Boga, może się to wydawać dziwne: cieszyć się z krzyża, przypominającego o cierpieniu Jezusa. Ale gdy popatrzymy głębiej, oczami wiary, zobaczymy w nim zmartwychwstanie, zwycięstwo. Dostałam krzyż! - podkreśliła główna inicjatorka misyjnego przedsięwzięcia.

Przyznała, że pomysł zrodził się jeszcze podczas pobytu w San Ramon. Wyjaśniła, że chodzi o to, by młodzi ludzie przynieśli ubogim dzieciom z Boliwii swą radość i entuzjazm.

Wolontariuszki pracować będą w świetlicy przy parafii prowadzonej przez polskiego księdza z diecezji tarnowskiej, Kazimierza Stempniowskiego. Zamierzają zorganizować tam katechezy, teatrzyki, uczyć malowanek i śpiewania piosenek. Przypominają, że w tym miejscu na świecie wciąż brakuje katechetów i nauczycieli.

Diecezja posyła wolontariuszki na misje do Boliwii · fot.


Posłane z ramienia diecezji wolontariuszki chcą zainicjować Diakonię Misyjną, współpracującą z wikariuszem apostolskim Ñuflo de Chávez bp. Antonim Reimannem OFM.

Działalność wolontariuszek można śledzić na facebookowym profilu Misja Boliwia oraz na blogu z Boliwii pod adresem: www.boliwiamisje.pl.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.