bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 grudnia 2017
  • wyświetleń: 4388

83-latek stracił 140 tys. złotych! Kolejne oszustwo na policjanta

83-letni bielszczanin stracił oszczędności swojego życia, bo uwierzył, że rozmawia przez telefon z policjantem, pod którego podszył się oszust. Senior przekazał dużą kwotę pieniędzy oszustowi. Jak się nam udało ustalić, stracił 140 tys. złotych!

Do zdarzenia doszło w środę w mieszkaniu przy ulicy Rychlińskiego. Z seniorem skontaktował się telefonicznie nieznajomy mężczyzna, który twierdził, że jego wnuk spowodował wypadek drogowy i pilnie potrzebuje gotówki na kaucję. Bielszczanin uwierzył, że rozmawia z funkcjonariuszem i natychmiast zgodził się na przekazanie gotówki. Po pieniądze przyszedł "kurier", który był wspólnikiem oszusta. Odebrał od mężczyzny oszczędności jego życia i zniknął.

Jak się nam udało nieoficjalnie ustalić 83-latek oddał mężczyźnie podającemu się za policjanta 140 tysięcy złotych!

Policjanci ustalili, że mężczyzna, który odebrał pieniądze miał około 30 lat, wzrost około 185 cm, dobrze zbudowany, włosy krótkie, blond, (widoczne zakola), ubrany w jasną kurtkę. Otrzymaną gotówkę włożył do zielonej reklamówki.

- W żadnym wypadku prawdziwi policjanci nie mogą przyjmować pieniędzy, żądać ich wypłaty czy przekazania na wskazane konto. Stróże prawa również nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie - informuje policja.

To nie jedyny w ostatnim czasie "atak" oszustów. W środę na osiedlu Grunwaldzkim do drzwi mieszkania 86-letniej bielszczanki zapukali nieznajomi mężczyźni, którzy przedstawili się za pracowników spółki wodociągowej. Oszuści wmówili kobiecie, że w jej mieszkaniu doszło do awarii wody. Prosili, aby sprawdzała przepływ wody w łazience. Odwrócili jej uwagę i skradli z mieszkania oszczędności w kwocie ponad 6 tysięcy zł.

Podejrzewając próbę oszustwa, jak najszybciej skontaktujcie się z najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu 997 lub 112.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.