bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 grudnia 2017
  • wyświetleń: 4045

Więzienne anioły dla hospicjum. Trafią na świąteczne kiermasze

Podsumowano niemal roczną współpracę między bielskim Aresztem Śledczym a Salwatoriańskim Stowarzyszeniem Hospicyjnym w zakresie zatrudniania skazanych.

Więzienne anioły dla hospicjum. Trafią na świąteczne kiermasze · fot.


Zaczęło się od inicjatywy psychologa bielskiego aresztu, który wspólnie z wychowawcą koordynuje produkcję gipsowych aniołów. Od stycznia bieżącego roku 3 skazanych zatrudnionych przez hospicjum wykonywało na terenie aresztu odlewy figurek. Mimo, iż pracują nieodpłatnie, to wykazują się właściwym zaangażowaniem. Wiedzą, że wspierają szczytny cel. 130 figurek, które przetransportowano do Hospicjum im. św. Jana Pawła II trafi na kiermasze świąteczne.

Ich sprzedaż pomoże zasilić kasę hospicjum i poprawić warunki opieki nad chorymi. W przenoszeniu figurek pomagał kolejny skazany, na stałe nieodpłatnie zatrudniony wewnątrz hospicjum, wykonując tam prace konserwatorskie i porządkowe. Prezes zarządu stowarzyszenia podziękowała funkcjonariuszom za zorganizowanie tej możliwości wsparcia hospicjum.

My też zachęcamy do włączenia się w tę akcję i wzięcia udziału w kiermaszu świątecznym na rzecz bielskiego hospicjum, który odbędzie się przy parafii w Cięcinie 17 grudnia.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.