bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 grudnia 2017
  • wyświetleń: 2364

Razem Podbeskidzie złożyło kolejną petycję w Urzędzie Miejskim

6 grudnia w siedzibie Okręgu Podbeskidzie Partii Razem odbyła się konferencja prasowa w sprawie złożenia petycji o podpisanie przez Radę Miejską Bielska-Białej Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym, opracowaną i zalecaną przez Radę Gmin i Regionów Europy.

konferencja partia razem
Konferencja prasowa Partii Razem · fot.


W imieniu Razem Podbeskidzie głos zabrała Agnieszka Lamek-Kochanowska, która przedstawiła ideę i zobowiązania wynikające z Karty, a także stanowisko w sprawie przemocy wobec kobiet i postulaty Razem skierowane do samorządu bielskiego.

- Apelujemy o podpisanie przez Radę Miejską Bielska-Białej Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym - mówi Agnieszka Lamek Kochanowska.

Razem Podbeskidzie oczekuje:zapewnienia szybkiego dostępu do lokali socjalnych i komunalnych osobom doświadczającym przemocy, finansowego wzmocnienia z budżetu miejskiego systemu profesjonalnego wsparcia dla osób doświadczających przemocy, otwarcia punktów darmowej pomocy prawnej dla osób doświadczających przemocy w rodzinie.

Ponadto członkowie Partii Razem chcą zorganizowania szkoleń antyprzemocowych dla policjantów, prokuratorów, sędziów, kuratorów, pracowników socjalnych, nauczycieli i pracowników ochrony zdrowia. Wprowadzenia na internetowej stronie miasta i powiatu informacji pomocnej osobom doświadczającym przemocy, wynagradzania za pracę członków/członkiń zespołów interdyscyplinarnych pracujących w ramach procedury Niebieskiej Karty.

- Postulujemy, aby poradnie wspierające osoby doświadczające przemocy, były dokładnie opisane jako miejsca przeciwdziałające przemocy wobec kobiet. Oczekujemy także przeciwdziałania wzorcom, które prowadzą do przemocy, m.in. przez sfinansowanie lekcji w szkołach o tematyce antyprzemocowej - kończy Agnieszka Lamek-Kochanowska.

Petycja - Karta Równości

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.