Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 grudnia 2017
  • wyświetleń: 1582

Seniorka z Bielska-Białej została wolontariuszką roku!

Wczoraj w chorzowskim Parku Śląskim w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza uhonorowano wyróżnieniami i nagrodami Seniorów Wolontariuszy, którzy swój czas oddają innym pomagając w miastach, miasteczkach i wsiach na terenie całego kraju.

wolontariusz roku
Seniorka z Bielska-Białej została Wolontariuszką Roku · fot.


Wolontariat to praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca i właśnie dlatego jest taka wyjątkowa i bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.

Tytuł "Seniora Wolontariusza 2017 roku" otrzymała bielszczanka - Pani Anna Jurczyga. Pani Ania z wykształcenia jest historykiem i wieloletnim pedagogiem z zamiłowania - dziś już na emeryturze. Jej aktywność zawodowa związana była z Siemianowicami Śląskimi, natomiast na czas emerytury wybrała Bielsko-Białą. I tu właśnie ostatnie 7 lat poświęciła dla innych a ściśle mówiąc dla podopiecznych Domu Opieki "Samarytanin".

wolontariusz roku
Seniorka z Bielska-Białej została Wolontariuszką Roku · fot.


Jest to ośrodek przeznaczonym dla osób w podeszłym wieku, jak również dla chorych przewlekle somatycznie. To właśnie tym ludziom Pani Ania oddaje każdego dnia czas i serce - nie tylko pomagając w opiece dnia codziennego ale zabiera ich do kina, teatru, na koncerty, organizuje spotkania i pogadanki, jeździ na wizyty do poradni specjalistycznych a także na zakupy. Ostatnio nawet napisała piękną bajkę, którą zamieniła na spektakl, w którym grają jej podopieczni. Ze swoim przedstawieniem odwiedzają przedszkola dając wiele radości dzieciom.

- Trudno powiedzieć czego Pani Anna Jurczyga nie robi - na pewno jest to wyjątkowa osoba o wielkim sercu, którym dzieli się z innymi. Tym bardziej cieszy fakt, że to co robi dla innych zostało docenione i że właśnie to jej przypadł ten zaszczytny tytuł Seniora Wolontariusza 2017 roku - mówi Elżbieta Rosińska z Rady Seniorów Miasta Bielska-Białej.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA