bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto
praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

Wiadomości

  • 30 listopada 2017
  • dzisiaj, 07:07
  • wyświetleń: 8780

[PROGRAM] Rusza kolejna edycja "Świąt na Starówce"

Dziś na Rynku oraz placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej rozpocznie się kolejna edycja "Świąt na Starówce". Gwiazdą tegorocznej edycji imprezy będzie zespół Pectus.

Święta na Starówce - 18.12.2016 · fot.


Święta na starówce to trzydniowe wydarzenie organizowane przez Wydziały Promocji Miasta oraz Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Agencją Reklamową Promix i Bielskim Centrum Kultury. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 15, 16 i 17 grudnia.

Do udziału w kiermaszu zaproszone zostały firmy produkujące wyroby regionalne, restauratorzy mający w ofercie potrawy i napoje regionalne oraz beskidzcy twórcy ludowi. Podczas imprezy na Rynku wystąpią zespoły muzyczne, które wykonają najpiękniejsze polskie i zagraniczne kolędy.

Święta na Starówce - 18.12.2016
Święta na Starówce - 18.12.2016 · fot.


Na scenie zaprezentują się m.in. Katarzyna Dendys, zespół Ampli Fire i gościnnie Izabela Kapiasová, zespół Chwila, Damian Luber Quartet, Kamuflaż, Małgorzata Stasiaczek i Three Generations, Watra, Grupa Furmana oraz Studio Piosenki Charisma. Gwiazdą będzie zespól Pectus, który wystąpi w niedzielę o godz. 16.00.

Stoiska gastronomiczne usytuowane zostaną na Rynku, stoiska handlowe - na ulicy Wzgórze i na pl. Bolesława Chrobrego. Wezmą udział w konkursie na najpiękniejsze stoisko.

Święta na Starówce - 18.12.2016
Święta na Starówce - 18.12.2016 · fot.


Jak co roku na początku grudnia na pl. Chrobrego stanie pięknie oświetlona, wysoka choinka. Na schodach przed dawną siedzibą Banku Śląskiego ustawiony zostanie telebim, który przekazywał będzie obraz i dźwięk ze sceny na Rynku.

Dla najmłodszych zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty, w trakcie których będą one mogły zdobić ciasteczka i pierniczki oraz wykonywać ozdoby choinkowe. Czynna będzie bezpłatna karuzela, a Mikołaj będzie częstował najmłodszych słodyczami. Dzieci ze świetlicy środowiskowej otrzymają paczki świąteczne z wyrobami przekazanymi przez sponsorów.

Święta na Starówce - 18.12.2016
Święta na Starówce - 18.12.2016 · fot.


Święta na starówce uatrakcyjnione zostaną dodatkowym profesjonalnym oświetleniem, do czego wykorzystane zostaną elewacje kamienic, płyta Rynku oraz inne elementy architektury.

święta na starówce

ab / bielsko.info

Reklama

wujekfranek.pl - ogłoszenia po sąsiedzku

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze