bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 listopada 2017
  • 16 listopada 2017
  • wyświetleń: 3910

[ZDJĘCIA] Posłanka i radna Platformy Obywatelskiej o służbie zdrowia

Wczoraj w Hali pod Dębowcem odbyła się kolejna edycja Klubu Obywatelskiego. Tym razem tematem spotkania był system zdrowia w Polsce.

Spotkanie Klubu Obywatelskiego - 15.11.2017 · fot.


Klub był zorganizowany przez posłankę Mirosławę Nykiel, zaś gośćmi specjalnymi były dwie zaangażowane w politykę lekarki - posłanka dr Lidia Gądek oraz radna dr Agnieszka Gorgoń-Komor. Obie prelegentki przedstawiły obecne problemy służby zdrowia w Polsce. Posłanka Lidia Gądek przedstawiła także pomysły Platformy Obywatelskiej na to, co należałoby zmienić w krajowej służbie zdrowia.

Wyjściem do rozmowy była analiza niedawnego protestu rezydentów. Podjęto także problem z wyjazdami lekarzy za granicę. Zdaniem posłanki Gądek wkrótce w Polsce może wystąpić ogromny problem z brakiem lekarzy, zaś polskie prawo nie ułatwia ściągania do pracy w naszym kraju np. lekarzy z Ukrainy.

Wczorajsze spotkanie otworzyło nowy cykl Klubów Obywatelskich. W tym sezonie organizatorzy koncentrować będą się jednak na sprawach bliższych samorządowi, a nie polityce krajowej

ab, BM / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.