Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 października 2017
  • 22 października 2017
  • wyświetleń: 2651

Ciąg dalszy remontu w Szpitalu Pediatrycznym. Koszt to 751 tys. zł

Podpisana została umowa na drugi etap modernizacji wnętrza pawilonu nr 5 Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Remontowe prace potrwają kilka miesięcy.

szpital pediatryczny pawilon 5
Wkrótce ruszy drugi etap remontu pawilonu nr 5 · fot.


- Umowa dotyczy modernizacji pierwszego piętra pawilonu nr 5 na potrzeby Całodobowego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży. Zakres robót, które w wyniku postępowania przetargowego zrealizuje firma z Kobiernic, przewiduje między innymi wykonanie instalacji elektrycznej, kanalizacyjnej oraz doprowadzenie zimnej wody, gdyż ciepła woda i centralne ogrzewanie już tam są. Nastąpi również przebudowa wszystkich pomieszczeń pierwszego piętra tak, aby, zgodnie z projektem, odpowiadały wymaganiom nowego oddziału, który tam powstanie. Koszt tej inwestycji to 751 tysięcy złotych, z czego 400 tysięcy złotych stanowi dofinansowanie, jakie w tym roku otrzymaliśmy od Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej - mówi Czesław Kapała, zastępca dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej do spraw administracyjno-technicznych.

Remont ma być zakończony w pierwszym kwartale 2018 roku.

Przypomnijmy, że przywracanie do medycznego życia pawilonu nr 5 trwa od ubiegłego roku. Najpierw została wykonana termomodernizacja budynku, w ramach której między innymi wymieniono wewnętrzne sieci instalacyjne, poszycie dachowe i okna, położono nową elewację oraz zamontowano na dachu blisko sto ogniw fotowoltaicznych. A od kwietnia do końca czerwca tego roku przeprowadzono pierwszy etap remontu wnętrza szpitalnego pawilonu. W piwnicach przygotowane zostało zaplecze socjalne dla personelu, natomiast parter budynku został przystosowany na potrzeby Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży, a także dla Izby Przyjęć Całodobowego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży, dla którego pomieszczenia na pierwszym piętrze będą remontowane teraz. Dodatkowo w całym obiekcie wykonana została wentylacja z klimatyzacją oraz system przeciwpożarowy napowietrzania i oddymiania budynku.

BM / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA