bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 października 2017
  • wyświetleń: 6809

Telewizja nagrywała reportaż w Szpitalu Pediatrycznym

W Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej gościła telewizyjna ekipa przygotowująca reportaż o mamach, które przebywają w medycznych placówkach wraz z chorymi dziećmi.

telewizj
Telewizja w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej · fot.


- Przygotowujemy reportaż o mamach, które przebywają w szpitalach z chorymi dziećmi. Chcemy zwrócić uwagę na to, jak te mamy są bardzo w szpitalach potrzebne, jak bardzo potrzebna jest ich obecność przy chorych dzieciach i jak bardzo chcą tego same dzieci. Przy okazji chcemy uświadomić naszym widzom - bo to nie jest wiedza powszechna - że rodzice mają prawo przebywać wraz z dzieckiem w szpitalu przez całą dobę, kontaktować się z personelem medycznym i otrzymywać pełną informację o procesie leczenia. Skupiamy się także na takich sytuacjach, gdy mama na tydzień, dziesięć dni, a czasami na wiele tygodni, musi zostawić wszystkie swoje sprawy na boku i w całości poświęcić swój czas choremu dziecku, które trafiło do szpitala - mówi Krzysztof Glondys, autor telewizyjnego reportażu przygotowywanego dla "Magazynu Ekspresu Reporterów" TVP 2.

Dodaje on, że w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej spotkał mamy, które wcześniej były wraz ze swoimi dziećmi w innych szpitalach, czasami dużych i znanych, i które zgodnie podkreślały, że w naszym szpitalu warunki, w jakich mogą spędzać czas ze swoimi dziećmi, są zdecydowanie lepsze niż w innych placówkach medycznych.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.