Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 października 2017
  • wyświetleń: 3445

Chodnik na ulicy Portowej? Radny chce poprawy bezpieczeństwa

Wzgórze Trzy Lipki to ulubione miejsce spacerowiczów ze Starego Bielska, ale spotkać też tam można mieszkańców pozostałych części miasta oraz turystów. Niestety główna droga, która wiedzie pod Krzyż Trzeciego Tysiąclecia, nie posiada chodnika.

Trzy Lipki - Widziane okiem bezzałogowca
Chodnik na ulicy Portowej? Radny chce poprawy bezpieczeństwa · fot.


Wniosek w sprawie budowy chodnika w ciągu ulicy Portowej w Starym Bielsku zgłosił na październikowej sesji Rady Miejskiej radny Adam Ruśniak.

- Zwracam się z prośbą o wykonanie chodnika w ciągu ulicy Portowej w Starym Bielsku od skrzyżowania z ulicą Nad Potokiem (przynajmniej) do wysokości klasztoru Sióstr Redemptorystek. Ulica ta jest głównych szlakiem spacerowym na wzgórze Trzy Lipki. Z uwagi na walory widokowe, a także stojący na wzgórzu Krzyż Trzeciego Tysiąclecia Mieszkańcy całego miasta chętnie odwiedzają to miejsce najczęściej pieszo lub na rowerze -wykonanie chodnika wpłynie na bezpieczeństwo osób poruszających się wspomnianą ulicą - zaznaczył przewodniczący klubu radnych KWW Jacka Krywulta.

Prezydent miasta zgodził się, że jest to spory problem, jednak nie widzi możliwości budowy chodnika.

- Oczywiście chodnika nie będziemy robić, ale dam polecenie, żeby zlecić projekt. Tam musi być ciąg pieszo-jezdny. Musimy coś zrobić z tą ulicą, bo jest uczęszczana przez duże zespoły ludzkie. Droga jest wąska, obok są posesje, być może trzeba będzie wywłaszczeń. Coś musimy zrobić - powiedział Jacek Krywult, prezydent miasta.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA