bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 października 2017
  • wyświetleń: 5551

Książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego bielszczanina

W Książnicy Beskidzkiej odbyła się promocja najnowszej pozycji serii wydawniczej Biblioteka Bielska-Białej - "Bielsko-Biała Wczoraj. Wspomnienia mieszkańców z lat 1939-2000".

książka


Opublikowana antologia zatytułowana "Bielsko-Biała w zwierciadle czasu. Wspomnienia mieszkańców z lat 1900-1945" w opracowaniu dr Jerzego Polaka (wydanie I z 2002 roku, wydanie II poprawione i uzupełnione z 2012 roku), spotkała się z uznaniem ze strony Czytelników, a także historyków.

Po tamtym sukcesie nadszedł czas na kontynuację jej pamiętnikarskiej formuły. Tym razem wydawca - Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej postanowił się zmierzyć z bliższą nam chronologicznie drugą połową XX wieku i zaprezentować wspomnienia oraz refleksje o naszym mieście z tego właśnie przedziału czasowego.

W zamierzeniu projektowany nowy tom wspomnień stanowić miał (i czyni to) istotne uzupełnienie dzieła zawodowych historyków, jakim jest wielka, czterotomowa monografia Bielska-Białej z 2010 roku, zwłaszcza jej IV tom.

Wydawnictwo można już kupić w księgarniach na terenie miasta.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.