bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 października 2017
  • wyświetleń: 6679

Awantura na stacji paliw. Dwóch nietrzeźwych groziło, że spalą obiekt

Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy na jednej ze stacji paliw zniszczyli wyposażenie i towar, powodując straty w wysokości 600 zł. W czasie zatrzymania napastnicy zaatakowali interweniujących stróżów prawa. Za przestępstwa te grozi im teraz do 5 lat za kratami.

W niedzielę nad ranem na bielskiej stacji paliw przy ul. Żywieckiej, mężczyźni zamierzali zakupić alkohol. Ponieważ byli nietrzeźwi, obsługa odmówiła im sprzedaży trunków. To tylko spotęgowało ich agresję. Sprawcy uszkodzili wyposażenie stacji paliw. Uderzali rękami w kasę fiskalną, a jeden z nich rzucał w kierunku obsługi butelkami z 5 litrowym płynem. Napastnicy grozili obsłudze spaleniem stacji.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci, chwilę później zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 31 lat oraz towarzyszącą im 30-latkę. W czasie zatrzymania sprawcy zachowywali się agresywnie i wulgarnie wobec interweniujących mundurowych. Usiłowali ich pobić i kopać. Zwracali się do stróżów prawa słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe.

Obezwładniono ich i zakuto w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że mieli oni w organizmie od 1,8 do 2 promili alkoholu. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.