bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 października 2017
  • wyświetleń: 6787

[ZDJĘCIA] Wystartowali z bielskiego lotniska i odmawiali różaniec w locie

W sobotę 7 października w 26 miejscach diecezji bielsko-żywieckiej odbywała się akcja "Różaniec do granic". Centralne obchody miały miejsce na cieszyńskim Rynku. Delegacja z Bielska-Białej modliła się w samolocie.

Wystartowali z bielskiego lotniska i odmawiali różaniec w locie · fot.


Modlitwa na cieszyńskim rynku rozpoczęła się od Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu. Zgromadziła około 3 tys. uczestników z różnych rejonów Polski. Dominowali mieszkańcy diecezji bielsko-żywieckiej ze Śląska i Małopolski, ale nie brakowało pielgrzymów z innych zakątków kraju: z Bełchatowa, Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Sosnowca.

Nad cieszyńskim rynkiem przeleciała awionetka z dwoma pilotami na pokładzie. Piotr Loranc i Jerzy Woźnicki wystartowali z lotniska Aeroklubu Bielsko-Bialskiego. Zamierzali przelecieć wzdłuż całej granicy na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. Z powodu złej pogody trasę skrócili i ominęli tereny gór nad Pętlą Beskidzką. - To niezapominanie wrażenie. Odmówiliśmy Różaniec w łączności z innymi - podsumowuje wzruszony Piotr Loranc.

iotr Loranc i Jerzy Woźnicki · fot.


Wierni modlili się także na Żywiecczyźnie, część osób weszła na Halę Miziową, około tysiąca osób modliło się na granicy ze Słowacją w Korbielowie. Przy obelisku na polsko-czesko-słowackim trójstyku zmówiono jedną z części Różańca.

W Pogwizdowie odmawiano drugą część Różańca, idąc na tzw. stary cmentarz, gdzie stała poprzednia świątynia, na granicy polsko-czeskiej. Odbyło się tu poświęcenie różańców dzieci pierwszokomunijnych. W modlitwie uczestniczył biskup Piotr Greger.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.