Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 października 2017
  • wyświetleń: 2613

Święto Drzewa w Bielsku-Białej. Klub Gaja zaprasza do akcji

Klub Gaja, Miasto Bielsko-Biała i Nadleśnictwo Bielsko zapraszają 13 października na inaugurację 15. edycji Święta Drzewa w Arboretum Nadleśnictwa Bielsko w Wapienicy.

drzewa, las, drzewo, park, ścieżka


Nawiązując do tegorocznego hasła święta "Drzewo-przyjaciel" edukować będziemy o korzyściach jakie dają nam drzewa. Wydarzenie zakończy się sadzeniem szpaleru buków przy parkingu Leśnym Wapienica (wejście do doliny) wraz z zaproszonymi gośćmi m.in. Stowarzyszeniem "Region Beskidy", przedstawicielami i partnerami Euroregionu Beskidy i uczniami z bielskich szkół.

Święto Drzewa to dobra okazja by zwracać uwagę mieszkańców na ważną rolę drzew w szczególności w miastach. Drzewa w mieście pełnią nie tylko ważną funkcje przyrodniczą, ale wpływają także pozytywnie na nasze zdrowie, zmniejszają zanieczyszczenie powietrza, łagodzą skutki wysokich temperatur, wytwarzają korzystny mikroklimat, mają duże znaczenie społeczne i gospodarcze. Sprawiają, że przestrzeń wokół nas staje się przyjaźniejszy i po prostu piękniejszy.

- Drzewa wspierają nas w każdym elemencie życia społecznego i gospodarczego. Zapominamy o tej prawdzie i nie dostrzegamy na co dzień naszej z nimi współzależności. Święto Drzewa ma nam o tym przypominać w szczególności przed nadchodzącym sezonem grzewczym związanym z zanieczyszczeniem powietrza - przypomina Jacek Bożek z Klubu Gaja.

święto drzewa


W wydarzeniu wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej, gdzie Klub Gaja prowadził warsztaty edukacyjne poświęcone roli i znaczeniu drzew w szczególności w mieście. Uczestnicy Święta Drzewa będą mogli zagrać w plenerowe domino i poznać gatunki drzewa i krzewów oraz samodzielne wykonać nadruk "Drzewa przyjaciela" na torbach bawełnianych wielokrotnego użytku.

Akcja edukacyjna "Święto Drzewa" w Bielsku-Białej dofinansowana jest ze środków Miasta Bielska-Białej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie happening "Walka smoka ze smogiem" organizowany we współpracy z Stowarzyszeniem "Region Beskidy" w ramach mikroprojektu "Powietrze nie zna granic".

Wydarzenie zakończy się sadzeniem szpaleru buków przy parkingu Leśnym Wapienica (wejście do doliny) wraz z młodzieżą i zaproszonymi gośćmi. Posadzone buki zostaną dopisane do licznika posadzonych drzew na www.swietodrzewa.pl. Dzięki programowi Klubu Gaja i zaangażowaniu blisko 630 tysięcy osób posadzono już ponad 811 tysięcy drzew. Każdy może posadzić drzewo i przyłączyć do Święta Drzewa, dopisując go do licznika posadzonych drzew.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA