Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 października 2017
  • 23 października 2017
  • wyświetleń: 5660

Ponad pół tysiąca osób sprzątało masyw Szyndzielni. Sukces akcji!

Inicjatywa "Czyste Beskidy" udowodniła, że prawdziwych miłośników gór i górskiej przyrody jest naprawdę wielu! 20 października blisko 600 wolontariuszy wzięło udział w akcji sprzątania masywu Szyndzielni.

sprzątanie beskidów
Ponad pół tysiąca osób sprzątało masyw Szyndzielni. Sukces akcji! · fot.


Projekt pod patronatem prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta zorganizowała Akademia Techniczno-Humanistyczna przy współpracy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Partnerem merytorycznym akcji było Stowarzyszenie Czysta Polska. Organizatorzy podkreślają, że akcja miała przede wszystkim charakter edukacyjny, który miał utrwalać w uczestnikach nawyk nie pozostawiania po sobie najmniejszych nawet śmieci na górskich szlakach.

Rejestracja rozpoczęła się o godz. 8.00 na terenie kampusu ATH. Wolontariusze zostali zaopatrzeni w pakiety startowe i identyfikatory. Poranną chłodną aurę ogrzewały rytmy góralskiej kapeli „Łyse Konie”. Spod kampusu wszyscy zostali przewiezieni darmowymi autobusami pod stację Kolei Linowej Szyndzielnia.

Zanim jednak ochotnicy wyruszyli oczyścić szlaki ze śmieci, na Szyndzielni w ramach eventu "Spotkanie na szczycie" wspólnie spędzili czas przy dźwiękach kapeli góralskiej "Pierzyna Jagny". W budynku górnej stacji kolei odbył się pokaz filmów górskich, a duże grono osób wzięło udział w "Eco Konkursie" wygrywając ciekawe nagrody. Konkurs poprowadzili główni inicjatorzy akcji "Czyste Beskidy": dr Maciej Kalarus oraz dr Robert Pysz z Wydziału Humanistyczno-Społecznego ATH. Wspólne zdjęcie, do którego wszyscy ochoczo przystąpili było ostatnią atrakcją tego etapu.

Następnie, w świetnych humorach, przy doskonałej słonecznej pogodzie, wolontariusze rozpoczęli najważniejszą część akcji, czyli sprzątanie gór. 9 trasami schodzili do wyznaczonych punktów, gdzie czekały kontenery na zebrane śmieci.

Na zakończenie, przed budynkiem L, na terenie kampusu ATH odbyła się Biesiada Beskidzka przygotowana przez Samorząd Studencki ATH. Tym razem o oprawę muzyczną zadbał Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Beskidzka".

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA