bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 3 października 2017
  • wyświetleń: 4353

Bielszczanin został wicedyrektorem gabinetu marszałka województwa

W poniedziałek 2 października nadeszła informacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego o wyborze zastępcy dyrektora gabinetu marszałka Wojciecha Saługi. Został nim dotychczasowy jego pracownik Rafał Ryplewicz, na co dzień 29-letni mieszkaniec Bielska-Białej.

ryplewicz
Rafał Ryplewicz i posłanka Mirosława Nykiel · fot.


Gabinet Marszałka to ważny i wpływowy departament w Urzędzie Marszałkowskim, którego pracownicy stanowią bezpośrednie zaplecze marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa. Jego nowy wicedyrektor Rafał Ryplewicz posiada techniczne wykształcenie, zanim początkiem 2015 roku przyjął propozycję i przeszedł do gabinetu marszałka Wojciecha Saługi, pracował w swoim zawodzie jako szef logistyki w dużym zakładzie produkcyjnym branży Automotive na Podbeskidziu.

Wcześniej jako student przez kilka lat wyjeżdżał na praktyki zawodowe do USA. Jest skarbnikiem bielskiej PO oraz byłym przewodniczącym bielskiego koła Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci", zasiada w Radzie Osiedla Kamienica.

W 2015 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej ubiegał się mandat poselski. Rok wcześniej startował w wyborach do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. W obu przypadkach bezskutecznie.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.