bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 21 września 2017
  • wyświetleń: 9523

Trzeba będzie skasować bilet. MZK nie przystąpi do akcji

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej nie weźmie udziału w ogólnoeuropejskiej akcji "Dzień bez Samochodu". Władze MZK tłumaczą, że nie pozwala na to uchwała Rady Miejskiej, która reguluje ceny za przejazd autobusami.

Trzeba będzie skasować bilet. MZK nie przystępuję do akcji · fot.


Europejski Dzień bez Samochodu to coroczna kampania, której celem jest propagowanie prozdrowotnego zachowania oraz promocja bardziej ekologicznych i bezpieczniejszych środków transportu, takich jak jazda na rowerze, chodzenie pieszo czy korzystanie z komunikacji publicznej.

W akcji bierze udział m.in. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach oraz Miejski Zakład Komunikacyjny w Żywcu. Przez cały dzień pasażerowie w Czechowicach-Dziedzicach i Żywcu będą mogli podróżować za darmo autobusami, a dokumentem uprawniającym do przejazdu będzie dowód rejestracyjny.

Tymczasem w Bielsku-Białej bez zmian. Miejski Zakład Komunikacyjny nie dołączy do akcji.

- MZK w Bielsku-Białej w zakresie pobierania opłat za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej nie prowadzi własnej "polityki", tylko wykonuje zapisy Uchwały Nr XXV/636/2012 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z dnia 20 grudnia 2012 r., która ustala ceny za usługi przewozowe lokalnego transportu zbiorowego świadczone przez samorządowy zakład budżetowy - Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej. Ww. Uchwała nie przewiduje w dniu 22 września bezpłatnych przewozów dla pasażerów za okazaniem dowodu rejestracyjnego - czytamy w komunikacie, który otrzymaliśmy z Biura Zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.