Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 grudnia 2010
  • wyświetleń: 5986

Młodzieżowy wojewoda z Bielska

Uczeń bielskiego LO Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja- Piotr Byrski otrzymał nominację na Młodzieżowego Wojewodę Śląskiego. Dojdzie do tego podczas Śniadania Mistrzów w Katowicach, na które Wojewoda Zygmunt Łukaszczyk i Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber zaprosili najlepszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych w województwie.

Śniadanie Mistrzów
fot.


Piotr ma 17 lat, jest laureatem wielu olimpiad: z wiedzy ekonomicznej, przedsiębiorczości, geograficznej i chemicznej. Uczeń 3. klasy jest stypendystą ministra edukacji narodowej, prezesa rady ministrów i Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Rok temu brał już udział w Śniadaniu Mistrzów. Jednak zaproszenie wojewody było zaskoczeniem.

W urzędzie wojewódzkim spotka się 32 młodych ludzi, laureatów olimpiad przedmiotowych na szczeblu ogólnopolskim. Śniadanie Mistrzów organizowane jest od dwóch lat, dwa razy w roku.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA