Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 lipca 2017
  • 26 lipca 2017
  • wyświetleń: 13519

Bielsko-Biała jednym z najbogatszych miast - jesteśmy na 11 miejscu!

Według jednego z najbardziej prestiżowych rankingów w Polsce - "Bogactwo samorządów. Ranking dochodów JST 2016", przeprowadzonego przez czasopismo Wspólnota - Bielsko-Biała, jako miasto na prawach powiatu, znajduje się na 11. miejscu w kraju. Ranking powstał na podstawie wysokości dochodów poszczególnych jednostek samorządowych w przeliczeniu na każdego mieszkańca.

bielsko z lotu ptaka, s-69, s69
Bielsko-Biała zajęło 11. miejsce w rankingu zamożności · fot.


Bielsko-Biała, jako miasto na prawach powiatu zajęło 11. miejsce w polskim rankingu zamożności. Zamożność per capito w 2016 roku w naszym mieście wynosiła 4249,12 zł. W klasyfikacji Bielsko-Biała wyprzedziły takie jednostki jak: Sopot, Świnoujście, Płock, Gliwice, Krosno, Konin, Dąbrowa Górnicza, Ostrołęka, Nowy Sącz oraz Tarnów.

Porównując wcześniejsze zestawienia pozycja Bielska-Białej w rankingu z roku na rok wzrasta. W 2015 roku zajmowało 14. miejsce, rok wcześniej 17, a w 2013 roku 20. miejsce na 48 możliwych.

Ranking opracowali prof. Paweł Swianiewicz oraz Julita Łukomska z Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Do pobrania: www.wspolnota.org.pl/fileadmin/user_upload/Ranking/Ranking__Zamoznosc_samorzadow_2016_r_OK.pdf

kk / bielsko.info, źródło: www.wspolnota.org.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA