Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 lipca 2017
  • 15 lipca 2017
  • wyświetleń: 9895

Będą nowe przystanki autobusowe. Miasto ma na ten cel 1,5 mln złotych

Jeszcze w tym roku miasto dokona modernizacji kolejnych dziewięciu przystanków autobusowych. Trwa przygotowanie przetargu. W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczono 1,5 mln złotych na modernizację przystanków.

przystanek
Przystanek przy Hotelu President · fot.


Pod koniec 2015 roku rozpoczął się program wymiany przystanków, na których zatrzymują się autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Wówczas ogłoszono pierwszy przetarg na wymianę dziewięciu przystanków, który wygrała Spółka Hamster ze Świdnicy. Za modernizację dziewięciu przystanków autobusowych miasto zapłaciło 1,9 mln złotych.

Zgodnie z planem w 2017 roku mają rozpocząć się kolejne prace modernizacyjne. - Wydział Gospodarki Miejskiej przygotowuje się do przetargu na modernizację kolejnych dziewięciu przystanków autobusowych - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Urzędnik dodaje, że miasto planuje jeszcze w tym roku zmodernizować przystanki w dziewięciu lokalizacjach.

Cztery nowe przystanki staną na ulicy Piastowskiej (przystanek nr 265 "Piastowska Lubertowicza", przystanek nr 268 "Piastowska Wita Stwosza" przystanek nr 267 "Piastowska Sobieskiego" oraz przystanek nr 269 "Piastowska Wyspiańskiego"). Kolejne cztery przystanki zostaną zmodernizowane w ciągu ulicy Partyzantów (przystanki nr 252-253 "Partyzantów Belos", przystanki nr 254-255 "Partyzantów Folwark"). Dodatkowo zmodernizowany zostanie przystanek na ulicy Wałowej przy stacji benzynowej (przystanek nr 335 "Wałowa").

W tegorocznym budżecie miasta zapisano na ten cel 1,5 mln złotych. W 2018 roku miasto zamierza wyremontować kolejne przystanki. W wieloletniej prognozie finansowej zapisano 1,1 mln złotych na modernizację przystanków.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA