bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 3 lipca 2017
  • wyświetleń: 7928

Burmistrz Żywca apeluje o utworzenie woj. podbeskidzkiego

Antoni Szlagor zaapelował do posłów Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nr 27 o rozpoczęcie dyskusji na temat nowego podziału administracyjnego. Burmistrz Żywca poinformował na Facebooku, że powinno powstać województwo podbeskidzkie.

antoni szlagor
Burmistrz Żywca - Antoni Szlagor · fot.


Burmistrz Żywca na swojej oficjalnej stronie na portalu społecznościowym zamieścił wpis odnoszący się do zapowiadanych przez koalicję rządzącą zmian w podziale administracyjnym kraju.

- Chciałbym niniejszym zaproponować, aby do dyskusji na temat nowego podziału administracyjnego włączyć temat powstania województwa podbeskidzkiego. Wszyscy pamiętamy województwo bielskie, pomimo licznych protestów zostało ono zlikwidowane przy ostatniej reformie administracyjnej. Moim zdaniem, wbrew logice - poinformował Antoni Szlagor.

Loading...


Gospodarz Żywca zaapelował do posłów PiS z okręgu nr 27 o dyskusję na temat nowego podziału administracyjnego. - Wymagają tego czasy i sytuacja - dodał Antoni Szlagor.

Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadali utworzenie trzech nowych województw: warszawskiego, środkowopomorskiego oraz częstochowskiego. W ostatnim czasie mówi się także o kolejnym - bialsko-siedleckim.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze