Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2017
  • 4 maja 2017
  • wyświetleń: 12429

Piknik na szczycie góry. Zbiórka na rzecz odbudowy schroniska

Za nami:

W sobotę, 13 maja na szczycie Hrobaczej Łąki odbędzie się Piknik Rodzinny. Zebrane w trakcie imprezy środki zostaną przeznaczone na odbudowę schroniska.

Pożar schroniska na Hrobaczej Łące - 07.01.2016
Pożar schroniska na Hrobaczej Łące - 07.01.2016 · fot.


O pożarze schroniska, który wybuchł w styczniu, pisaliśmy w artykule "Pożar na Hrobaczej Łące. Częściowo spłonęło stare schronisko - zdjęcia". Zniszczeniu uległ strop i pomieszczenia noclegowe na poddaszu. Ponadto w wyniku zalania wodą podczas gaszenia ucierpiały niedawno odnowione pomieszczenia kuchenne i zaplecze gospodarcze. Przyczyną pożaru był prawdopodobnie rozszczelniony komin.

Jeszcze w trakcie akcji gaśniczej pojawiły się głosy, żeby szybko uruchomić konto bankowe, na którym będzie można gromadzić środki na obudowę obiektu. Kozianie wpadli także na pomysł organizacji "Pikniku Rodzinnego".

Wizualizacja schroniska na Hrobaczej Łące


W programie pikniku, który odbędzie się 13 maja w godzinach 10.00 - 17.00 jest m.in. blok prelekcji, występ zespołu NZMM z Kóz, nauka tańca dla dzieci i dorosłych, licytacje, zabawy z chustą animacyjną, zabawy ruchowe dla dzieci, pokaz ratownictwa medycznego, pokaz szkolenia psów, malowanie twarzy. Nie zabraknie dobrego jedzenia - m.in. grochówka z kuchni polowej.

Organizatorem wydarzenia jest właściciel i gospodarz schroniska oraz grupa Kozianie dla Hrobaczej. Imprezę wspiera Polskie Towarzystwo Tatrzańskie oddział Bielsko-Biała oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kozy.

schronisko hrobacza łąka


Więcej informacji o wydarzeniu na stronie "Kozianie dla Hrobaczej Łąki". Portal bielsko.info objął patronat medialny nad wydarzeniem.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA