bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 15045

Rekordowe niskie bezrobocie. W Bielsku-Białej tylko 3%!

Pracodawcy w stolicy Podbeskidzia mają spore problemy ze znalezieniem nowych pracowników. W marcu bezrobocie w Bielsku-Białej wyniosło zaledwie 3%! To jeden z najniższych wskaźników bezrobocia rejestrowanego w kraju.

fca
Rekordowe niskie bezrobocie. W Bielsku-Białej tylko 3%! · fot.


Poznaliśmy szczegółowe informacje dotyczące sytuacji na lokalnym rynku pracy za miesiąc marzec 2017 roku. Według danych przedstawionych przez Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej stopa bezrobocia na dzień 31 marca 2017 roku wynosiła w naszym mieście 3% (spadek o 0,1% w stosunku do lutego). W powiecie bielskim stopa bezrobocia wyniosła 5,2%, w województwie śląskim 6,5%, a w skali całego kraju 8,1%.

Okazuje się, że wskaźnik bezrobocia rejestrowanego w Bielsku-Białej jest jednym z najniższych w województwie śląskim i w kraju. W województwie mniejsze bezrobocie jest tylko w Katowicach - 2,9%. Z informacji podanej przez PUP Bielsko-Biała wynika, że na dzień 31 marca 2017 roku w mieście Bielsko-Biała zarejestrowanych było 1770 kobiet i 1432 mężczyzn. W marcu 2017 roku, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano spadek w ewidencji liczby bezrobotnych - o 117 osób w stosunku do miesiąca lutego.

W marcu 2017 r. pracodawcy zgłosili 1514 wolnych miejsc pracy tj. o 42 więcej niż w miesiącu poprzednim. Zdecydowaną większość stanowiły oferty dla osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym oraz z wykształceniem podstawowym: monter wyrobów z tworzyw sztucznych, krawiec, pomocniczy robotnik w przemyśle przetwórczym, operator maszyn do produkcji wyrobów z drutu, lin, siatek i kabli, cieśla, zbrojarz, betoniarz-zbrojarz, operator urządzeń do produkcji makaronu, szwaczka maszynowa, stolarz, tapicer, pomocnik ciastkarza, operator wtryskarki, kontroler jakości wyrobów przemysłowych, monter wyrobów z tworzyw sztucznych, murarz-tynkarz, operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, monter wiązek elektrycznych, sprzedawca, monter sprzętu radiowego i telewizyjnego, kontroler jakości wyrobów przemysłowych, pomocniczy robotnik budowlany, doradca klienta, monter konstrukcji aluminiowych, robotnik magazynowy, dozorca, brukarz.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze