bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 3145

Warsztat dla kobiet dotkniętych przemocą domową

Za nami:

18 maja Fundacja Pozytywnych Zmian organizuje w Bielsku-Białej bezpłatny warsztat dla kobiet doświadczających przemocy.

warsztat, przemoc


Fundacja Pozytywnych Zmian zaprasza na bezpłatny warsztat, podczas którego zostanie omówiony przebieg postępowania karnego od chwili jego zainicjowania aż do prawomocnego zakończenia. Szczegółowo opracowano zagadnienia dotyczące zainicjowania postępowania karnego przeciwko sprawcy przemocy, organów prowadzących to postępowanie oraz podejmowanych w jego toku czynności, jak również uprawnień przysługujących osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Prowadzące warsztat adwokatki zapoznają uczestniczki warsztatów z przebiegiem rozprawy sądowej. Wyjaśnią, kto znajduje się na sali sądowej, jaka jest jego rola procesowa, jakie wynikają z niej obowiązki oraz uprawnienia. Psycholożka podpowie, jak prawidłowo przygotować się do składania zeznań i zminimalizować stres związany z uczestnictwem w czynnościach procesowych (przesłuchanie w toku postępowania przygotowawczego, przesłuchanie przed sądem orzekającym w sprawie).

Osoby prowadzące warsztat: adwokatka Monika Ramlow, adwokatka Katarzyna Małacha-Kardasz, psycholożka Renata Szczepańska.

Zapisy na warsztat przyjmuje Alina Kula - alina.kula@pozytywnezmiany.org, tel. 695176240. Warsztat odbędzie się 18 maja w godzinach 17.00-19.00 w siedzibie Fundacji Pozytywnych Zmian przy ulicy Krasińskiego 5a/9.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.