bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 6322

Platforma organizuje wyjazd na Marsz Wolności w Warszawie

Za nami:

6 maja w Warszawie Platforma Obywatelska, przy wsparciu wielu innych partii, organizacji i ruchów społecznych organizuje "Marsz Wolności". Bielska PO organizuje bezpłatny wyjazd do Warszawy.

Platforma Obywatelska na marszu w Warszawie - 07.05.2016 · fot.


Rok temu, 7 maja, ulicami stolicy przeszedł największy marsz w historii Polski po 1989 r. Zorganizowała go Platforma Obywatelska pod hasłem: "Jesteśmy i będziemy w Europie". Według organizatorów w marszu wzięło udział ok. 200 tysięcy osób. Szli w nim ludzie zaniepokojeni sposobem sprawowania władzy przez rządzącą partię i kierunkiem, w którym zmierza Polska.

- Niestety hasła, które wówczas można było przeczytać na transparentach, nie straciły nic ze swej aktualności. Wręcz przeciwnie. Rząd PiS zaostrza antyeuropejską politykę i retorykę. Chcemy, żeby "Marsz Wolności" był wielkim manifestem przywiązania Polek i Polaków do wartości europejskich. Chcemy by był ostrzeżeniem dla PiS i ludzi, którzy w imieniu tej partii sprawują władzę - bo nie robią tego w imieniu wszystkich Polaków. Ostrzegamy, że nie pozwolimy na łamanie Konstytucji, na niszczenie demokracji. I nie zgadzamy się na wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej - czytamy na stronie bielskiej Platformy Obywatelskiej.

Osoby, które chcą wziąć udział w marszu, proszone są o zapisywanie się na listę uczestników w biurze PO i Posłanki Mirosławy Nykiel przy ulicy Wzgórze 20. Przejazd autokarem jest bezpłatny. Wyjazd z dolnej płyty dworca PKS o godzinie 6.30.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze