Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2017
  • 14 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 30328

Bezpośrednie połączenie kolejowe z Czechowic-Dziedzic do Pragi!

Pięć godzin będzie trwała podróż pociągiem z Czechowic-Dziedzic do Pragi. PKP Intercity rozszerzyła siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać z nowego, sezonowego pociągu IC Cracovia.

pociąg
Bezpośrednie połączenie kolejowe z Czechowic-Dziedzic do Pragi! · fot.


Od 13 kwietnia 2017 roku PKP Intercity wspólnie z Kolejami Czeskimi uruchomi codzienny, sezonowy pociąg relacji Kraków - Praga. Pomiędzy stolicami Małopolski i Czech skład zatrzyma się jeszcze m.in. w Oświęcimiu, Czechowicach-Dziedzicach, Zebrzydowicach, Bohuminie, Ołomuńcu czy Ostrawie.

Pociąg będzie wyruszał z Krakowa o godzinie 10.20 i docierał do Pragi o godzinie 17.39. Z Czechowic-Dziedzic odjedzie o godzinie 12.44. Pociąg powrotny ze stolicy Czech będzie wyjeżdżał o godzinie 10:22 i do Czechowic-Dziedzic dotrze o godzinie 15.18.

Skład będzie zestawiony z trzech wagonów - jednego klasy 1. oraz dwóch klasy 2. i będzie dostosowany do przewozu rowerów. Pociąg będzie kursował w sezonie wiosenno-letnim, tj. do 1 października 2017 roku.

- Zgodnie z grudniowymi zapowiedziami, poszerzamy siatkę połączeń do Czech. Uruchomienie dodatkowego pociągu do Pragi to doskonała okazja, aby na wiosenny weekend czy letni wypoczynek wybrać się do stolicy naszych południowych sąsiadów - mówi Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

W składzie IC Cracovia będzie obowiązywała specjalna oferta SparDay. Za najtańszy bilet w kl. 2 z Krakowa do Pragi zapłacimy 19 euro, a po wyczerpaniu tej puli - 24 i 29 euro. Za bilety w kl.1 zapłacimy odpowiednio 36 i 44 euro.

Bilety na przejazd są dostępne na 60 dni przed podróżą i można je kupić w kasach międzynarodowych.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA