Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 8608

Miasto uruchomi wypożyczalnię samochodów elektrycznych

Prima aprilis:

Coraz więcej polskich miast decyduje się na stworzenie i prowadzenie miejskiej wypożyczalni samochodów elektrycznych. W przyszłym roku elektryczne auta pojawią się również na ulicach stolicy Podbeskidzia! Będzie to wspólny projekt Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i Fabryki Samochodów Elektrycznych, która na potrzeby bielskiego systemu dostarczy 20 samochodów.

FSE One
Flagowy model Fabryki Samochodów Elektrycznych - FSE One · fot.


W pierwszej połowie 2017 roku Urząd Miejski w Bielsku-Białej ogłosi przetarg na stworzenie i prowadzenie miejskiej wypożyczalni aut elektrycznych. Do dyspozycji bielszczan będzie 20 samochodów FSE 01, które wyprodukuje bielska Fabryka Samochodów Elektrycznych. O powstaniu firmy produkującej elektryczne pojazdy, która może stać się potentatem na rynku europejskim, pisaliśmy w artykule "W Bielsku-Białej powstała Fabryka Samochodów Elektrycznych".

Dodatkowo w ramach inwestycji powstanie 6 stacji ładowania. Urzędnicy nie zdradzają dokładnych lokalizacji. Ustaliliśmy, że jedna ze stacji ma zostać uruchomiona na nowym parkingu przy dworcu kolejowym.

Aby wypożyczyć auto, trzeba będzie posiadać zarejestrowane konto w systemie internetowym. Pojazdy będzie można otwierać za pomocą specjalnej aplikacji. Co ciekawe pojazdów nie trzeba będzie zwracać do stacji ładowania, tak jak w przypadku systemu wypożyczalni rowerów miejskich BBbike. Wystarczy, że auto zostawimy w wyznaczonym wcześniej obszarze wokół stacji na legalnym i zgodnym z przepisami ruchu drogowego miejscu.

Cenę za minutę wypożyczenia samochodu poznamy dopiero po rozstrzygnięciu przetargu. Bielscy urzędnicy szacują, że za minutę jazdy elektrycznym samochodem zapłacimy około 1 zł. Firma, która wygra przetarg, będzie miała 12 miesięcy na stworzenie wypożyczalni. Pierwsze miejskie, elektryczne samochody pojawią się na ulicach Bielska-Białej w drugiej połowie 2018 roku.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA