bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 marca 2017
  • 23 marca 2017
  • wyświetleń: 7252

Wykład państwa Chorążych o początkach Bielska

Za nami:

W czwartek 23 marca o godz. 17.00 w sali L120 w ramach Akademickiego Forum Humanistycznego państwo dr Bogusław Chorąży i mgr Bożena Chorąży wygłoszą wykład pt. „Początki Bielska w świetle badań archeologicznych", któremu towarzyszyć będzie projekcja unikatowych slajdów.

Prelegenci są znanymi w Bielsku-Białej archeologami, odkrywcami wielu zagadek historycznych związanych z początkami naszego miasta. Prowadzili m.in. odkrywcze wykopaliska w obrębie tzw. grodziska na Wale Szwedzkim w Starym Bielsku, eksplorowali podziemia bielskiego zamku oraz starego miasta.

Ich odkrycia w formie artykułów naukowych i popularnonaukowych były publikowane w lokalnych czasopismach oraz zamieszczane w opracowaniach naukowych o zasięgu ogólnopolskim. Oboje są członkami Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego i pracownikami Muzeum Historycznego Bielska-Białej. Wstęp na wykład - wolny. Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich, których interesują początki rodzinnego grodu nad rzeką Białą.

new / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.