Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 stycznia 2017
  • wyświetleń: 6203

IX Maraton Biblijny: w głośnej lekturze udział wziął prezydent

W Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej odbył się IX Ekumeniczny Maraton Biblijny.

IX Maraton Biblijny w Książnicy Beskidzkiej - 13.01.2017 · fot.


25 lektorów - m.in. biskupi katolicki i luterański, ewangeliczka, zielonoświątkowiec, wyznawczyni prawosławia, baptystka, adwentysta dnia siódmego, profesor ekumenista, dziennikarze, reprezentanci straży i policji oraz różnych organizacji z terenu Podbeskidzia - odczytało tym razem pierwsze 11 rozdziałów Dziejów Apostolskich.

Maraton zainaugurowali biskupi Roman Pindel z Kościoła katolickiego oraz Adrian Korczago z Kościoła luterańskiego. Ordynariusz bielsko-żywiecki przypomniał, że odczytywana dziś księga Dziejów Apostolskich, autorstwa św. Łukasza, zawiera opis częściowej realizacji tego, co zapowiada Jezus w pierwszym rozdziale w następujących słowach: „Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie Moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii”.

Wśród osób uczestniczących w głośnej lekturze oprócz biskupów byli m.in.: prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult, członek zarządu powiatu bielskiego Stanisław Pięta, dyrektor Książnicy Beskidzkiej Bogdan Kocurek, naczelnik wydziału prewencji bielskiej Komendy Miejskiej Policji, podinspektor Mariusz Kuliński, komendant bielskiej PSP st. brygadier Adam Caputa oraz poeta z Rudzicy Juliusz Wątroba.

Jarosław Jesionka, źródło: Powiat Bielski

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA