Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 listopada 2016
  • 30 listopada 2016
  • wyświetleń: 4328

Dzieci wytworzą energię, która oświetli choinki na placu Chrobrego

Za nami:

W środę 30 listopada o godz. 11.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej Fundacja Ekologiczna ARKA startuje z dwunastą ogólnopolską akcją "Choinki Nadziei". W centrum miasta pojawią się choinki zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach.

choinki nadziei
fot.


Podczas akcji zostanie rozstawionych siedem naturalnych choinek, do których podłączone będą rowery wytwarzające prąd. Uczniowie z bielskich szkół najpierw ozdobią świąteczne drzewka, a następnie rozświetlą je pedałując na specjalnych rowerach. Wytworzą w ten sposób prąd, który zasili energooszczędne oświetlenie choinkowe.

- Nasza akcja łączy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy tzw. ekologiczne święta: zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia - mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Fundacja Ekologiczna ARKA razem z Lasami Państwowych i szkołami podstawowymi organizuje akcję od 2005 roku. W roku 2016 akcja organizowana jest głównie w Województwie Śląskim, a jej partnerem jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach.

choinki nadziei

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA