bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 7837

[ZDJĘCIA, WIDEO] Czechowiczanka wolontariuszką na Igrzyskach w Rio

19-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic Weronika Paszek przeżywa niezapomnianą przygodę. Jest właśnie w Brazylii, gdzie jako wolontariuszka pracuje przy Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Do obowiązków Weroniki należy przejęcie sportowca po zakończeniu jego konkurencji i towarzyszenie mu aż do stanowiska kontroli dopingowej. Podczas tego procesu Weronika wypełnia formularz z danymi olimpijczyka, towarzyszy mu podczas przechodzenia przez mix zone (miejsce udzielania wywiadów) oraz doprowadza go do punktu, gdzie zostaje przejęty przez lekarzy.

Czechowiczanka na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro · fot.


Weronika od zawsze interesowała się sportem, a w dzieciństwie trenowała kajakarstwo. Już wtedy marzyła, aby kiedyś pojechać na olimpiadę. Z biegiem lat jej priorytety się zmieniły, jednak, nawet kiedy przestała trenować wyczynowo, cały czas miała w głowie udział w olimpiadzie. Kiedy obejrzała igrzyska w Soczi w 2014 postanowiła, ze w kolejnych chciałaby uczestniczyć w kolejnych osobiście. To marzenie zamieniło się w cel i po wielu miesiącach starań zostało urzeczywistnione.

Loading...


Weronika rozpoczęła swoją pracę jako wolontariuszka 13 sierpnia, jednak do Brazylii udała się już w lipcu. Dzięki temu miała czas na zwiedzanie Rio, a także kibicowanie polskim sportowcom w pierwszych dniach olimpiady.

Weronika Paszek w Rio de Janeiro - 07.2016 · fot.


Czechowiczanka na Facebooku założył specjalny profil, gdzie można śledzić jej działania w Rio. Zachęcamy do odwiedzania: www.facebook.com/WiwiOnTour/

ups / bielsko.info

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.