Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 czerwca 2016
  • wyświetleń: 6271

Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne wygrało plebiscyt

Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne zostało jednym ze zwycięzców konkursu sieci Tesco "Decydujesz, pomagamy" na najlepszy lokalny projekt społeczny. Hospicjum zdobyło ponad 54 tysiące głosów. Głosowanie odbywało się w sklepach Tesco - w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach.

hospicjum
ks. Piotr Schora - członek zarządu Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, Grażyna Chorąży - prezes Stowarzyszenia, Bożena Polak - kierownik projektu w firmie Tesco · fot.


Konkurs "Decydujesz, pomagamy" przeprowadzono w całej Polsce, w ponad 300 miejscowościach. W każdym regionie o zwycięski grant w wysokości 5 000 złotych ubiegały się inne - lokalne organizacje społeczne. W pierwszym etapie konkursu projekt Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego z Bielska-Białej znalazł się w grupie 420 projektów wybranych z 1000 nadesłanych z całej Polski. W drugim etapie, wraz z dwoma innymi projektami, został zaprezentowany w siedmiu lokalnych sklepach Tesco (Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice), gdzie klienci mogli oddawać na niego swój głos wrzucając do specjalnej skarbony żeton otrzymany w kasie.

Wręczenie Salwatoriańskiemu Stowarzyszeniu Hospicyjnemu grantu w wysokości 5 000 złotych odbyło się 16 czerwca w Tesco przy ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej. Projekt bielskiego hospicjum zatytułowany "Pola Nadziei - zobaczyć i zrozumieć " zakłada zakup 3 ssaków medycznych, 2 wózków toaletowo-prysznicowych i zestawu przeciwodleżynowego. Urządzenia zostaną zaprezentowane uczniom i gościom oficjalnym podczas inauguracji programu edukacyjnego "Pola Nadziei" w nowym roku szkolnym. Dzięki pokazowi i prelekcji słuchacze dowiedzą się na jakie sytuacje i cierpienia narażeni są chorzy w terminalnym okresie choroby i jak można im pomagać w hospicjum, żeby ograniczyć ból i dyskomfort. Dzieci otrzymają cebulki żonkili (międzynarodowy znak ruchu hospicyjnego), które posadzą przed swoimi szkołami , a w ciągu roku w szkole zorganizują akcje na rzecz hospicjum.

Podczas głosowania w sklepach Tesco Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne promowało swój projekt dzięki wolontariuszom, m.in. Anicie Kosmaty z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach wraz z uczniami, Monice Masny z Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Bielsku-Białej (przy ul. Karpackiej) wraz z uczniami oraz Januszowi Gwiżdżowi.

Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne jest budowniczym i prowadzącym Hospicjum stacjonarne im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA