Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 czerwca 2016
  • wyświetleń: 3481

Klub Gaja zachęca do oddawania starych zeszytów na makulaturę

24 czerwca kończy się rok szkolny. Tego dnia Klub Gaja rozpocznie zbiórkę makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej. "Zeszyty na makulaturę" to hasło przewodnie czerwcowej zbiórki, która będzie trwała do 3 lipca 2016 r.

kontener, makulatura
Kontener na makulaturę pod CH Auchan w Bielsku-Białej · fot.


- Letnią zbiórką makulatury przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej rozpocznijmy wakacje i zakończymy rok szkolny 2015/2016. Przekażmy na makulaturę stare zeszyty, nieużywane już podręczniki czy zapisane zeszyty ćwiczeń. Niech będzie to symboliczne zakończenie roku szkolnego, które pomoże leczyć i wspomagać konie uratowane przez Klub Gaja - zachęca Katarzyna Chałas z Klubu Gaja.

Do kontenera można również wrzucić kartony, zadrukowane kartki papieru, tekturowe opakowania. Hipermarket Auchan w Bielsku-Białej oraz firma Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej od lat współpracują z Klubem Gaja w organizacji bielskiej akcji "Zbieraj makulaturę, ratuj konie". W dniach 24 czerwca - 3 lipca specjalnie oznaczony kontener zostanie ustawiony przed wejściem do hipermarketu Auchan w Bielsku-Białej przy ul. Bohaterów Monte Cassino 421.

- Akcja Klubu Gaja "Zbieraj makulaturę, ratuj konie" jest prowadzona na terenie Centrum Handlowego Auchan w Bielsku-Białej cyklicznie od 5 lat i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony naszych Klientów. To dowód na to jak wielu osobom nie jest obojętny los koni. Bardzo nam miło że możemy wesprzeć tę szlachetną akcję i przyczynić się do zwiększania świadomości społecznej w zakresie ochrony zwierząt i otaczającego nas środowiska - mówi pani Agnieszka Kucharska-Capłap dyrektorka Auchan w Bielsku-Białej.

W Polsce przeznacza się na ubój około 35 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso, schorowane zwierzęta po ciężkich pracach polowych i leśnych, oraz wykluczone ze sportu. Klub Gaja uratował dotychczas 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Znalazł dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie, leczenie i opiekę weterynaryjną. Konie trafiły m.in. do organizacji prowadzących hipoterapię, małych gospodarstw rolnych i agroturystycznych.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA