Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 czerwca 2016
  • 29 czerwca 2016
  • wyświetleń: 9841

Od 1 lipca będziemy segregować także szkło - zasady segregacji

Za nami:

Od 1 lipca 2016 roku w naszym mieście zaczyna obowiązywać selektywna zbiórka "szkła" - czyli opakowań szklanych.

kosz, pojemnik, dzwon, śmieci
Pojemnik typu "dzwon" na szkło ma kolor zielony · fot.


Mieszkańcy domów jednorodzinnych i szeregowych, a także właściciele domków letniskowych będą oddawać opakowania szklane w specjalnie do tego przeznaczonych workach na "SZKŁO", które zostaną dostarczone przez firmę wywozową. Należy starać się nie tłuc szkła przed wrzuceniem do worka.

Mieszkańcy bloków i kamienic opakowania szklane będą oddawać do zielonych pojemników typu "dzwon" lub specjalnie oznaczonych pojemników w altanie śmietnikowej.

Przez selektywnie zbierane "SZKŁO" rozumiemy tylko szkło opakowaniowe: butelki i słoiki po napojach i żywności oraz opakowania szklane po kosmetykach i chemii gospodarczej. Wyrzucane opakowania szklane, powinny być czyste, bez zakrętek, obręczy, kapsli, czy korków.

Nie wolno wrzucać porcelany, ceramiki, szkła żaroodpornego, szkła stołowego, fajansu, szkła okularowego. Te odpady, tak jak do tej pory, należy wrzucać do odpadów "suchych". Do PSZOK należy oddawać szyby okienne, lustra i inne odpady niebezpieczne typu lampy neonowe, fluorescencyjne i rtęciowe, żarówki, reflektory, ekrany oraz szklane opakowania farmaceutyczne i chemiczne z pozostałą zawartością.

Materiały informacyjne o zmianach w zasadach segregacji, w tym broszurkę, ulotki i plakaty, można pobrać na stronie internetowej czystemiasto.bielsko-biala.pl.

segregacja

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA