Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 czerwca 2016
  • 14 czerwca 2016
  • wyświetleń: 6224

1870 darmowych kompostowników dla mieszkańców Bielska-Białej

Urząd Miejski w Bielsku-Białej rozstrzygnął przetarg na dostawę kompostowników. Pojemniki na odpady zielone zostaną przekazane na użyczenie mieszkańcom, którzy w maju wypełnili stosowne wnioski w Biurze ds. Gospodarki Odpadami.

kompostownik
Program użyczania kompostowników działa już w wielu polskich miastach · fot.


W przetargu na dostawę 1870 kompostowników (1660 większych i 210 mniejszych) najlepszą ofertę złożył Zakład Budowlano-Instalacyjny "Radiator" z Bielska-Białej, który usługę zakupu i dostawy kompostowników wycenił na 215 tys. złotych. Kompostowniki trafią do osób, które w maju w Biurze ds. Gospodarki Odpadami złożyły stosowny wniosek.

- Program znalazł uznanie wśród mieszkańców miasta i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W Urzędzie Miejskim złożono prawie 1900 wniosków o użyczenie kompostownika - informuje Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

O otrzymaniu kompostownika decydować będzie kolejność prawidłowo złożonych i zweryfikowanych wniosków. Aktualnie trwa ich weryfikacja pod kątem spełnienia wymogów formalnych. To czy liczba zakupionych kompostowników wystarczy dla wszystkich chętnych zależy od wyniku weryfikacji.

Wnioski osób nieuprawnionych do udziału w Programie (np. właściciele nieruchomości niezamieszkałych albo osoby, które nie złożyły deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami) oraz niespełniających wymagań (np. zalegających z opłatami do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej) zostaną odrzucone.

Właściciele nieruchomości, których wnioski zostaną zweryfikowane pozytywnie będą niezwłocznie informowani drogą telefoniczną o dacie podpisania umowy i odbioru kompostownika. Odbiór kompostownika będzie możliwy już w dniu podpisania umowy.

- Planujemy, że pierwsze umowy podpisywane będą początkiem lipca, po dostarczeniu przez wykonawcę kompostowników do ZGO S.A. przy ul. Krakowskiej 315d, skąd będzie można je odebrać po okazaniu podpisanej umowy - dodaje Tomasz Ficoń.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA