Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 czerwca 2016
  • wyświetleń: 4875

Policjanci odwiedzili pacjentów Szpitala Pediatrycznego - zdjęcia

W Dzień Dziecka policjanci z Bielska-Białej odwiedzili pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Dla policjantów z wydziału ruchu drogowego spotkanie to było wyjątkową okazją do edukacji w zakresie bezpieczeństwa.

Dzień Dziecka w Szpitalu Pediatrycznym - 01.06.2016 · fot.


Tego dnia każde dziecko mogło zasiąść za kierownicą służbowego motocykla. Wszyscy mogli włączyć sygnały dźwiękowe i przymierzyć służbową czapkę policjanta ruchu drogowego. Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. Krzysztof Stankiewicz zachęcał najmłodszych do jazdy w fotelikach i zapinania pasów. Maluchy chętnie i prawidłowo odpowiadały na pytania mundurowych, a w czasie zabawy rozmawiały z policjantami o swoim bezpieczeństwie w ruchu drogowym i codziennym życiu oraz o szczegółach policyjnej służby.

Mł. asp. Dawid Stwora, policyjny przewodnik psa tropiącego, przypomniał dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się w kontakcie z obcymi zwierzętami i jak prawidłowo zajmować się własnymi czworonogami. Swoje umiejętności zaprezentował też pies służbowy Spart, który wzbudził ogromne zainteresowanie maluchów.

Policjanci pamiętali także o małych pacjentach, którzy z powodu choroby nie mogli zejść do izby przyjęć. Odwiedzili ich osobiście w salach, gdzie rozmawiali, dodając pozytywnej energii w walce z chorobą. Na zakończenie spotkania najmłodsi otrzymali słodycze i elementy odblaskowe. Małym pacjentom życzymy samych radosnych chwil, codziennego uśmiechu, a przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA