Praca Bielsko-Biaa Praca Bielsko-Biaa

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto bielsko.info

świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 stycznia 2016
  • wyświetleń: 5828

Seryjny morderca wpadł w Białej

8 stycznia 1938 roku w Białej Krakowskiej aresztowano jednego z najgroźniejszych polskich przestępców międzywojennych - Nikifora Maruszeczkę. Mężczyźnie przypisuje się zabójstwo co najmniej siedmiu osób.

Maruszeczko
Nikifor Maruszeczko w drodze do sali sądowej. Rok 1938. · fot.


Nikifor Maruszeczko wielokrotnie dokonywał przestępstw w stanie nietrzeźwym. Nałóg alkoholowy przyczynił się do spektakularnego końca jego działalności. Dokładnie 78 lat temu Maruszeczko wszczął awanturę w restauracji Hotelu "Pod Orłem" w Białej Krakowskiej. Rozpoznany przez klientów (w gazetach drukowano jego portrety pamięciowe) próbował ucieczki, lecz został schwytany i oddany w ręce policji.

Przypisuje mu się zabójstwo co najmniej siedmiu osób - w tym dwóch policjantów. W trakcie procesu był sądzony tylko za zabicie jednego policjanta i ciężkie zranienie innego. Skazany na karę śmierci - wyrok wykonano 8 sierpnia 1938 roku.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA